Kyselina hyalurónová

Kyselina hyalurónová

Pred a po

Kyselina hyalurónová je prirodzenou súčasťou ľudského tela, kde tvorí jednu z hlavných zložiek medzibunkovej hmoty. Kyselina hyalurónová je vo veľkom množstve zastúpená v koži. Jej významnou vlastnosťou je schopnosť viazať vodu, čím hydratuje pokožku a dodáva jej objem. Prirodzená schopnosť produkcie kyseliny hyalurónovej v tele vekom klesá. Jednoduchou injekčnou aplikáciou kyseliny hyalurónovej do kože a podkožia v oblasti tváre sa dá dosiahnuť okamžité zlepšenie vzhľadu tváre obnovením strateného objemu a vyhladením povrchových a hlbokých vrások. Kyselina hyalurónova je určená na vyplnenie kožných nerovností, vrások, korekciu mäkkých tkanív.

Priebeh zákroku

Zákrok sa realizuje ambulantne. Po lokálnej anestézii sa kryštálovo čistý gél vpichom jemnej ihly aplikuje do zvolenej oblasti.

Výsledok zákroku

Krátko po výkone sa môže objaviť ľahké začervenanie, opuch, modrinka, či svrbenie ošetreného miesta. Sú to bežné poinjekčné príznaky, ktoré miznú zvyčajne do 48 hodín. Efekt terapie sa úplne sa rozvinie do 14 dní po zákroku. Dĺžka trvania rozvinutého efektu je individuálna, približne 9-12 mesiacov. Závisí od množstva aplikovanej látky a od miesta ošetrovanej oblasti.

Po zákroku je nutná kontrola o 14 dní .

Najvýraznejšou vlastnosťou aplikovaného gélu je jeho úžasná schopnosť absorbovať vodu, ktorá úspešne bojuje proti hlbokým vráskam a známkam starnutia. Riedšie výplňové materiály sú vhodné na vyplnenie drobných povrchových vrások, ich účinok môže byť kratší. Hustejšie sa používajú na výplň v oblasti líc, lícnych kostí alebo sánky, či vyhladenie hlbokých vrások. Výhodou je aj zachovanie prirodzených čŕt tváre a prirodzenej mimiky. Túto metódu úspešne využívame nielen na vypĺňanie vrások či jaziev, ale taktiež na zväčšenie objemu pery, vytvorenie obrazu plnosti pier, či zvodného našpúlenia.

Kontaktujte nás


Návrat hore