Botulotoxín

Pred a po

Ošetrenie botulotoxínom patrí medzi najbezpečnejšie a najúčinnejšie metódy zamerané na vyhladenie mimických vrások a odstránenie nadmerného potenia. Najobľúbenejší estetický zákrok v každej krajine sveta.

Botulotoxín je produkt baktérie Clostridium botulinum. Používa sa na odstraňovanie mimických vrások na tvári. Po vpichnutí blokuje prenos informácie na nervovo-svalovom spojení, takže zasiahnutý sval sa prestáva hýbať. Po aplikácii do čela ho nevieme dvíhať, po aplikácii do koreňa nosa sa nevieme hnevlivo mračiť. Výsledkom je uvoľnený výraz tváre bez tvorby mimických vrások. Výborne pôsobí aj na tzv. vranie nohy, vejárovité vrásky, ktoré vznikajú vo vonkajších očných kútikoch pri úsmeve. Prirodzená mimika zostáva zachovaná, takže aj keď v niektorých partiách tváre nevieme vytvoriť vrásky, nepôsobí to strnulo. Tvár vyzerá mladšie, uvoľnene, vrásky sa stratia. Efekt je vynikajúci najmä u začínajúcich vrások a vrások žien v strednom veku. U hlbokých vrások, kde už došlo k definitívnym zlomom vo väzive a ktoré pretrvávajú aj po prerušení mimického pohybu, pristupujeme k vypĺňaniu vrások.

Priebeh zákroku

Lekár aplikuje látku do príslušnej oblasti niekoľkými malými vpichmi v príslušnej koncentrácii botulotoxín . Aplikáciou botulotoxínu v príslušnej koncentrácii znehybníme (paralizujeme) mimické svaly. Metóda aplikácie je pre klienta fyzicky a časovo nenáročná..

Výsledok zákroku

Efekt terapie sa začne rozvíjať postupne, asi 48 – 72 hodín po zákroku a úplne sa rozvinie do 14 dní po zákroku. Dĺžka trvania rozvinutého efektu je individuálna, približne 3 až 6 mesiacov. Závisí od množstva aplikovanej látky a od miesta ošetrovanej oblasti. U ošetrenia zameraného na odstránenie potenia trvá účinok 9 až 12 mesiacov, ale i to je veľmi individuálne.

Odporúčania po zákroku

Po dobu 4 hodín:

  • Vzpriamená poloha ( neľahnúť, nepredkláňať sa)
  • Nedotýkať sa ošetrovaných miest
  • Dôkladne precvičiť svaly liečených oblastí (mračiť sa, smiať sa,..)

Po dobu cca 2 dní:

  • Necvičiť
  • Len jemné dotyky na miestach aplikácie ( pri umývaní, odličovaní, krémovaní)
  • Počas 2 týždňov neabsolvovať kozmetickú masáž ani ošetrenie pleti

Pri zákroku zameranom na odstránenie potenia 2 – 3 dni po zákroku v oblasti podpazušia sa odporúča nosiť bavlnenú bielizeň a jeden deň oplachovať ošetrené miesto iba čistou vodou. Dĺžka ošetrenia 15-30 min.

Rekonvalescencia po zákroku nie je potrebná.

Kontaktujte nás


Návrat hore